piątek, 2 grudnia 2016

Opowieść o szkatułce

Witajcie:) 
Opowiem dziś o tym,jak dokonywałam renowacji pewnej starej,sfatygowanej szkatułki,a wspomagać się będę zdjęciami z kolejnych etapów jej metamorfozy .Właściwie można by nazwać to wszystko tutorialem, będzie zatem to pierwszy na tym blogu:) 
Dostałam tę szkatułkę od znajomej ze słowami " Wyrzuciłabym,bo mi niepotrzebna,ale ty może coś z tym zrobisz".Przyniosłam do domu i ...leżakowała chyba z rok na regale zyskując coraz bardziej wartość jako antyk oraz kożuch z  kurzu ;)

Wreszcie nadszedł pomysł i werwa do działania i mój "antyk"  znalazł się na "stole operacyjnym" .Dodam jeszcze tylko,że praca trwała chyba z miesiąc albo dłużej,bo jakoś zrywami  do niej podchodzilam, niespiesznie , w wolnych chwilach.
Na początek wzięłam się za wypełnianie dziur i uszkodzeń :
po wyschnięciu kitu - oczywiście szlifowanie :
 Po zagruntowaniu i pomalowaniu na biało nałożyłam na boki pastę strukturalną przez szablon:
Po wyschnięciu i przeszlifowaniu całości nadszedł czas na przyklejenie serwetki.Zrobiłam to sposobem "na żelazko" ,używając hobby glue. Użyłam tej metody po raz pierwszy i rzeczywiście jest bardzo wygodna;serwetka  na tak dużej powierzchni przyklejana tradycyjnie na pewno by mi się pomarszczyła.Następnym etapem było malowanie .Wybaczcie - zdjęć brak.Po pierwsze,nie miałam fotografa na podorędziu,a moje ubrudzone po łokcie łapska nie pozwolały na wzięcie w nie aparatu. Druga sprawa,że na tym etapie już przerw nie robiłam,mieszałam farby, szukałam odcieni, rozcieńczałam i pryskałam, a wszystko to z przyjemnością wielką, bo lubię :)
Wykończenie wykonałam  woskiem matowym - trzy warstwy. Efekt końcowy prezentuje się tak: 
Pozdrawiam  tuzaglądaczy ;)Na wyzwanie w :


7 komentarzy:

 1. Piękne pudełko. Ładnie udało Ci się je odnowić i zyskało nowy świetny wygląd.
  Zapamiętam sobie ten kit do drewna, jakbym jakieś popękane stare pudełko miał :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ,cieszę się, że coś się przydało z mojej opowieści;) pozdrawiam również

   Usuń
 2. Piękne pudełko! i dzięki za instrukcję jak je wykonać:)
  Dziękujemy za udział w wyzwaniu Artimeno!

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudny, subtelny i romantyczny kuferek. Pięknie wyszedł. Podziwiam i dziękuję za wskazówki wykonania. Kasia / DT Artimeno

  OdpowiedzUsuń
 4. hohoho, pięknie wykonana "robota" Agata / DT Artimeno

  OdpowiedzUsuń